Дома Трансфер зона Челзи фаворит за потписот на Зуле

Челзи фаворит за потписот на Зуле

Челзи е фаворит за потписот на дефанзивецот на Баерн Минхен, Николас Зуле, пренесува „Билд“.

Лондонскиот клуб е заинтересиран за 26-годишниот Германец, чиј договор со Баерн истекува на крајот на сезоната.

Интерес за Зуле покажува и Барселона, но самиот фудбалер преферира преселба во Премиер лигата. Челзи е во предност пред другите клубови и поради Томас Тухел, кој го убедил сонародникот да се пресели на „Стенфорд Бриџ“.

Баерн се обидува да го задржи дефанзивецот, но Зуле одбива да потпише нов договор бидејќи сака нова авантура.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Јонг го одбил Манчестер Јунајтед – сака да игра во Лигата на шампионите

Новиот тренер на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг пред себе ма тешка задача да го врати ти…