Дома Трансфер зона Милан преговара со млада холандска ѕвезда

Милан преговара со млада холандска ѕвезда

Милан е заинтересиран за младата ѕвезда на АЗ Алкмар, Мајрон Боаду, пренесуваат италијанските медиуми.

Се работи за фудбалер кој игра во нападот, има само 19 години, а оваа сезона едноставно експлодираше.

Боаду постигна 20 голови за АЗ и запиша 13 асистенции што го направи еден од најголемите потенцијали на холандскиот фудбал. Ако на тоа додадеме дека за репрезентацијата веќе настапи на еден натпревар и постигна гол, тогаш е јасно дека се работи за играч од кој се очекува многу.

Младиот Боаду на трансфер пазарот вреди 18 милиони евра, а Милан веќе започнал преговори со неговиот агент Мино Раиола.

Коментари
Advertisements
  • Милан тргнува по младата холандска ѕвезда

    Милан е заинтересиран за младата ѕвезда на АЗ Алкмар, Мајрон Боаду, пренесува Тутоспорт. С…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Сари го носи Вилијан во Јувентус

Веќе е извесно дека Вилијан на крајот на сезоната ќе го напушти Челзи како слободен агент,…