Дома Останати 18-годишно момче направи сензација во Токио🎥

18-годишно момче направи сензација во Токио🎥

18-годишниот Тунижанец Ахмед Хафнауи ја креираше една од најголемите пливачки сензации во поновата историја на Олимпискитеи игри откако освои златен медал на 400 метари слободно.

Тунискиот тинејџер триумфираше во оваа дисциплина со време 3:43,36 минути, па го освои златото, иако едвај се пласираше во финалето.

Во фианлето Хафнауи пливаше во 8-та патека и постијано беше во заостанување, но во последните 50 метри направи сензација.

„Не ми се верува што направив. Едноставно не ми се верува. Ова е мојата најдобра трка во животот“, рече Хафнауи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Потпретседателот на Барса: Секоја чест за Перез, Реал може да ги донесе Халанд и Мбапе

Економскиот потпретседател на Барселона, Едуард Ромеу имаше само пофални зборови за претсе…