Дома Македонски спорт Мак фудбал 1/16 финале Куп на Македонија: Вардар кај Форино, Силекс против Лабуништа, „Лавовите“ ќе гостуваат кај Победа…

1/16 финале Куп на Македонија: Вардар кај Форино, Силекс против Лабуништа, „Лавовите“ ќе гостуваат кај Победа…

Денес во ФФМ беше одржана ждрепката за Купот на Македонија.

На распоред е 1/16 финалето и тоа ќе донесе неколку интересни натпревари. Вардар ќе игра на гости кај Вардар Форино, Ренова патува во Охрид, Македонија Ѓ.П ќе се сретне со Победа, Силекс ќе гостува кај Лабуништа…

КУП НА МАКЕДОНИЈА 1/16 ФИНАЛЕ

Слога Виница – Шкупи
Вардар Форино – Вардар Скопје
Охрид – Ренова
Лабуништа Тетекс – Силекс
Кит Го – Скопје
Победа – Македонија ЃП
Љуботен – Пелистер
Каменица Саса – Борец
Гостивар – Тиквеш
Влазерими – Работнички
Велешта – Кожуф
Росоман – Беласица

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Се спрема спектакл во Битола: „Чкембари“ ќе го слават 35. роденден!

Eдна од најдобрите македонски групи сигурно е онаа на Пелистер – Чкембари. Денес „Чкембари…