Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкупи за место во групната фаза од Конференциската лига ќе игра против Балкани од Косово

Шампионот на Македонија Шкупи во плеј-офот за место во групната фаза од Конференциската лига ќе игра против косовскиот Балкани.

Во рамките од треотто коло и реванш натпреварите. Балкани и КИ Клаксвик од Фарски Острови одиграа 2:1, па така се играа продолженија бидејќи претходно Косовците победија со 3:2.

Домаќинот во вчерашниот натпревар до водство дојде во 56. минута преку Микелсен, Красниќи изендачи во 83, меѓутоа по голот на Да Силва во 89. минута натпреварот отиде во продолженија.

Двете продолженија по 15 минути не донесоа погодок, па така пеналите го решаваа победникот.

Плеј-оф натпреварите се играат на 18-ти и 25-ти август.