Дома Фудбал Останато Шаќири веќе ги освојува „црвените“: Погледнете ги маестралните „ножички“ против Јунајтед (видео)

xhakiri

Ливерпул со убедливи 4:1 славеше во пријателскиот натпревар против Манчестер Јунајтед, а потегот на натпреварот го имаше Џердан Шаќири во финишот од натпреварот.

Мане со удар од белата точка го отвори резултатот во 28 минута, а само три минути подоцна изедначи Переира.

Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓

Во второто полувреме „црвените“ постигнаа три погодоци, Стариџ во 66, па младиот Ојо Шеј за 3:1, за во 82 минута да видиме одлични ножички на новајлијата во Ливерпул кој пристигна од Стоук, Џердан Шаќири.