Дома Фудбал Англија ФА Куп: Тотенхем без проблеми во полуфиналето, погодуваа Ериксен и Ламела (Видео)

Лесна победа на Тотенхем на гостински терен против Свонси во рамките од ¼ финалето во ФА Купот.

Свонси денес не беше рамноправен ривал на Тотенхем.

Гостите беа далеку подобар ривал, создаваа шанси и погодуваа кога беше потребно, на крајот резултатот гласеше 0:3.

Започна во 11 минута тогаш Кристиан Ериксен доби топка од на средината теренот упати удар од далечени и погоди.

Следуваше поништениот гол на Сон, а потоа Ламела во првата минута од судиското продолжение покажа фантастична техника и погодува за предност од 0.2.

Ако имаше некакви дилеми околу победникот тие беа решени во 62 минута кога Ериксен ја искористи повратната топка од Лукаш Моура и го постигна својот втор гол на натпреварот за 0:3.