Дома Македонски спорт Мак фудбал У18: Висок пораз од Србија на вториот контролен натпревар

У18: Висок пораз од Србија на вториот контролен натпревар

Репрезентацијата на Македонија до 18 години денес претрпе тежок пораз во вториот контролен натпревар против Србија.

Натпреварот за нас одлично започна, Трајановски во седмата минута погоди за предност од 1:0. Сепак, нашатап редност не траеше долго, Србија во 12. и 15. минута постигна два гола за целосен пресврт.

Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓

Со тој резултат се замина на полувреме, за во вториот дел Србите да постигнат уште три гола за убедливи 5:1.

Ова беше втор контролен натпревар против Србија, во првиот бевме поразени минимално со 0:1,

Состав: Николовски, Јакупи, Ѓурковски, Фета, Николов, Станковски, Далипи, Фетаи, Абази, Адеми, Трајановски.