Дома Фудбал Лига на шампиони Спектакл без победник  во Минхен🎥

Спектакл без победник  во Минхен🎥

Баерн Минхен и Реал Мадрид одиграа фантастичен натпревар на „Алијац Арена“, кој на крајот заврши  без победник 2:2.

Баерн подобро го отвори  мечот и  имаше иницијатива, но Реал  го одби првиот налет на домаќините и ги казни.

Во 22-та минута Тони Крос испрати генијално додавање до Винисиус,  кој го совлада Ноер  за водство од 1:0.

Во второто полувремеБаерн направи комплетен пресврт за само три минути. Најпрво Сане  постигна одличен гол  за израмнување, а потоа Хари Кејн беше прецизен  од белата точка.

На крајот Реал успеа да дојде до реми откакоРодриго  беше фаулиран во казнетиот простор, а судијата Турпан покажа на белата точка.