Дома Македонски спорт Славјето на македонските навивачи кога Барди постигна гол (ВИДЕО)

Славјето на македонските навивачи кога Барди постигна гол (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Македонија вчера на гостински терен против Словенија одигра 1:1 во рамките од второто коло од квалификациите за Европското првенство во 2020.

Словенија стигна до предност во првото полувреме, а потоа на стартот од вториот после само две минути игра Енис Барди ја искористи одличната топка од Алиоски за да изедначи на 1:1.

Тој гол на Барди се покажа како последен на натпреварот, иако ние имавме добри прилики и да стигнеме до гол за целосен пресврт.

На трибините во Словенија имаше и прилично добар број македонски навивачи, а во продолжение погледнете како славеа во моментот кога Барди ја погоди мрежата.