Дома Фудбал Лига на шампиони Свој коментар на лудницата вечерва во Лигата на шампионите даде и Карлес Пујол

Свој коментар на лудницата вечерва во Лигата на шампионите даде и Карлес Пујол

Maнчестер Сити и Тотенхем во овие моменти го играат на „Итихад“ го играат реванш натпреварот од четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Првиот натпревар во Лондон беше завршен со победа на Тотенхем, а вечерва гледаме вистинска лудница.

Во првите 20 минути во реваншот помеѓу Манчестер Сити и и Тотенхем видовме пет гола!

Стерлинг ги доведе „граѓаните“ во водство уште во четвртата минута потоа Сон постигна два гола во седмата и 10-тата за целосен пресврт. Само една минута подоцна Силва изедначи на 2:2, а Стерлинг десетина минути подоцна со својот втор гол погоди за пресврт на Сити.

Свој коментар на случувањата на овој натпревар даде легендарниот фудбалер на Барселона, Карлес Пујол.