Дома Фудбал Рекорд кој тешко ќе биде срушен: Играч на Селта доби два жолти картони буквално во една секунда! (ВИДЕО)

Денес во рамките од 23-тото коло во шпанската Примера својот натпревар го одиграа и екипите на Гетафе и Селта Виго кој на крајот заврши со победа на домаќинот од 3:1.

Гостите до водство стигнаа уште во втората минута со голот на Арауха, за домаќините потоа да направат пресврт. Прво во 39-тата минута од белата точка погоди Мата за 1:1, а потоа во продолжение со головите на Молина во 62-та и повторно Мата во 81-та Гетафе стигна до победата.

Она што го обележи овој натпревар е несекојдневната ситуација од 31-та минута кога Максимилијано Гомез буквално во една секунда доби два жолти картони и мораше да го напушти теренот.

Фудбалерот на домаќините се подготвуваше да изведе пенал, а Гомез имаше нешто да му приговори на судијата кој во супер краток временски период му покажа два жолти картони. Рекорд кој тешко дека некој ќе може да го сруши.