Дома Фудбал Реал ќе ја имаше една од најубавите акции во сезоната, но реагираше ВАР 🎥

Реал ќе ја имаше една од најубавите акции во сезоната, но реагираше ВАР 🎥

Реал Мадрид во првото полувреме против Елче стигна до предност од 0:1, но ова водство на „кралевите“ можеше да биде и поголемо затоа што ВАР поништи два гола на фаворитот во овој дуел.

Првиот кој беше поништен Реал го постигна во 6. минута преку освојувачот на „Златната топка“ Карим Бензема, но на неговиот гол му претходеше една фантастична акција

. Акцијата тргна од Модриќ кој одигра „дупли-пас“ со Родриго, а овој продолжи до својот сонародник Винисиус. Од левата страна Винисиус го пронајде Бензема кој ја смести топката во мрежата.

Следуваше радост на фудбалерите на Реал Мадрид, но се огласи ВАР и го поништи голот.