Дома Топ вести Реал и против ВАР – победи и со три поништени гола! 🎥

Реал и против ВАР – победи и со три поништени гола! 🎥

Реал Мадрид не дозволи изненадување и вечерва на гостински терен го совлада Елче со 0:3.

„Кралевите“ победија со 0:2, меѓутоа нивната предност можеше да биде и поголема. Доволно е да се знае дека ВАР вечерва им поништи три гола. Првиот поништен гол беше уште во шестата минута и тоа после една фантастична акција (тука).

Ако тогаш реагираше ВАР не реагираше само пет минути подоцна. Валверде уште еднаш докажа дека игра одлична сезона и го доведе својот тим во водство. Во 26. минута го видовме вториот поништен гол на Реал вечерва. На паузата Реал водеше со 0:1.

ВАР реагираше и кога Бензема ја погоди мрежата по еден час игра. Сепак. На 15 минути до крајот Французинот конечно се запиша во листата на стрелци. Конечните 0:3 во финишот од натпреварот ги постави Асенсио.

Со овој триумф Реал Мдрид направи предност од шест бода во однос на Барселона која својот натпревар од ова кола го игра утре против Виљареал на домашен терен.