Дома Македонски спорт Реализацијата мора да се поправи, надежите ремизираа на втората контролка со Црна Гора

Репрезентацијата на Македонија до 19 години денес ремизираше во втората контролка против Црна Гора.

Надежите одиграа 1:1. После поразот во првиот дуел денес стигнавме до реми, а според она што се случуваше на теренот требаше и да победиме. Сепак, како и во првиот натпревар и овој пат изостана подобра реализација.

Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓

Мусовиќ во финишот од првото полувреме ја доведе Црна Гора во водство, а Спасе Терзиев го изедначи резултатот во 60. минута.