Дома Видео Реакцијата на Меси по промашената шанса на Интер Мајами во 93. минута 🎥

Реакцијата на Меси по промашената шанса на Интер Мајами во 93. минута 🎥

Тимот на Интер Мајами загуби од Хјустон со 2:1 во финалето на УС Опен купот, Лионел Меси поради повреда не играше на оваа средба.

Аргентинецот го следшее дуелот од трибините и не му беше лесно да го гледа својот тим во проблеми. Во составот на Интер Мајами поради повреда не играше и Алба, Бускетс беше на теренот.

Уште во првото полувреме Хјустон се стекна со предност од 2:0, а Интер Мајами со голот на Мартинез во 92. минута само го ублажи поразот.

Имаше Интер Мајами во завршницата уште една прилика за израмнување, но беше пропуштена. Таа пропуштена шанса го изнервира и Меси.