Дома Македонски спорт Мак фудбал По поразот во Ѓорче реакција на Пелистер: Недосудени два пенали и нерпизнат чист гол – до кога вака!?

Битолски Пелистер се пожали на судењето уште по првото коло во ПМФЛ.

Пелистер вчера се жалеше на судењето во дуелот со Македонија Ѓорче Петров кој на гостински терен ги изгуби со 1:0. Стрелец на единствениот гол на натпреварот беше Арби Воша во 22. минута.

Од Пелистер сметаат дека имало два недосудени пенали, а го посочуваат и нерпизнатиот гол на ветеранот Борче Маневски.

„Конечен резултат судиите си ја завршија домашната задача после лошото судење во првиот дел (два пенали не досудени, непосточеки офсајд и не досуден црвен каетон) не признает и чист гол на Б Маневски во второто полувреме за Фк Пелистер. До кога вака?!“, стои во нивната реакција.