Дома Фудбал Англија Нема крај на лудилото: Сега Тотенхем е пред полуфинале, блесна ветеранот Љоренте! (ВИДЕО)

Вечерашното дерби ни донесе навистина луди први дваесетина минути од натпреварот.

Стерлинг ги доведе „граѓаните“ во водство уште во четвртата минута потоа Сон постигна два гола во седмата и 10-тата за целосен пресврт. Само една минута подоцна

Силва изедначи на 2:2, а Стерлинг десетина минути подоцна со својот втор гол погоди за пресврт на Сити. 3:2 беше резултат кој му одговараше на Тотенхем,Серхио Агуеро во 59-тата минута погоди за 4:2, а само неколку минути подоцна Фернандо Љоренте стапи на сцена и стрелаше за 4:3!