Дома Фудбал Италија На Рибери му се заканува жестока суспензија (ВИДЕО)

На Рибери му се заканува жестока суспензија (ВИДЕО)

Фудбалерите на Фиорентина вчера на свој терен претрпе пораз од Лацио во деветтото кол оод Серија А со 2:1.

Лацио добро започна натпреварот и поведе уште во 22-та минута кога гол постигна Кореа, но Фиорентина се врати само шест минути подоцна кога Киеза после асистенцијата од Рибери изедначи на 1:1.

Во второто полувреме гледавме голема борба, Лацио до победата дојде во 89-тата минута. Лукаку запиша засистенција, а голот за победа го постигна Имобиле.

Голема драма се случуваше после натпреварот бидејќи играчите на Фиорентина беа бесни на судијата. Тоа посебно се однесува на Рибери кој имаше што да му каже на еден од помошниците.

Рибери може да добие и поголема суспензија затоа што на видеото се гледа дека на два пати го турка судијата. Потврдено е дека Французинот во тунелот добил црвен картон и сигурно нема да има право на настап во наредните неколку натпревари (два сигурно поради директниот црвен картон).