Дома Фудбал Останато Навивачите на Арсенал бараат клубот да се ослободи од тројца играчи.

Навивачите на Арсенал бараат клубот да се ослободи од тројца играчи.

Арсенал вчера во пријателскиот натпревар против Барселона беше поразен со 2:1.

Екипата на Унаи Емери добро го започна натпреварот и во 36. минута стигна и до водство кога Обамејанг погоди за 1:0, но во второто полувреме следуваше пресврт на Каталонците. Прво во 69. минута со автогол Барслона израмни на 1:1, во 90, минута Суарез постигна гол за 2:1 и Барселона победи.

Мустафи многу лошо реагираше за време на вториот гол и практично го остави сам Суарез кој на крајот постиган гол, а токму Германецот беше еден од трите играчи кои се најде на удар на навивачите по завршување на натпреварот. Трансфер периодот во Англија завршува следната недела, а навивачите на Арсенал бараат од Емери да ги продаде Мустафи, Џака и Микхтаријан.