Дома Фудбал Останато Му дадоја гол на Јувентус, а потоа пред Роналдо ја имитираа неговата прослава на гол и викаа „сиуу“

Фудбалерите на Јувентус вчера во Сеул одиграа пријателски натпревар против најдобриот тим од К-Лигата од Јужна Кореја.

Јуве одигра прилично со резервен состав, бидејќи Маурицио Сари одлучи да ги одмори најголемите ѕвезди, а меѓу нив беше и Роналдо. На крајот видовме шест гола, а резултатот беше 3:3. Навивачите на стадионот беа лути што Роналдо не одигра ниту минута, бидјеќи многумина на стадионот дошле да го видат него. Во некои моменти му свиркаа на Сари и бараа да го стави Роналдо во игра, но тоа не се случи.

Но, неверојатна работа се случи во 45. минута кога тимот од најдобрите играчи во К-Лигата поведе со 2:1. Голот го постигна Чесина, а играчите голот го прославија како Роналдо и викаа „СИУУУ“ и покажаа кон Роналдо. На овој начин Чесина се „поклони“ на Роналдо, а на полувремето од својот идол го бараше дресот.