Дома Фудбал Лига на шампиони Младинска ЛШ: Голманот на Клуб Бриж му даде гол на Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Младинска ЛШ: Голманот на Клуб Бриж му даде гол на Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Младите фудбалери на Клуб Бриж успеаа да одиграат нерешено на свој терен против Реал Мадрид и така се изборија за пласман во следната фаза од Лигата на шампионите.

Иако Реал Мадрид беше голем фаворит во овој натпревар и два пати имаше водство на крајот не успеаа да остварат победа. Водеше Реал од 23. минута со 1:0 кога Жорди постигна гол, но домаќините се вратија во игра во 27. минута кога од белата точка погоди Волф.

Изгледаше дека се е готово кога Родригез во 78. Минута погоди за ново водство на Реал. Тогаш во 96. минута голманот на домаќините, Ламенс постигна гол за изедначување со што обезбеди пласман во следната фаза на својот тим.