Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонија до 19 години поразена од Србија на стартот на турнирот во Албанија

Македонија до 19 години поразена од Србија на стартот на турнирот во Албанија

Mладата репрезентација на Македонија до 19 годинји денес со пораз го отвори квалификацискиот турнир во Алабија.

Надежите запишаа пораз од 1:2 и така уште на стартот си ја направија задачата за елитните квалификации уште потешка. Клучни беа деветте минути во првата половина од второто полувреме кога Огњен Ајдар ни даде два гола. Нашата мрежа прво ја погоди од пенал во 56. минута, а потоа во 65. уште еднаш стрелаше за 2:0.

До крајот на натпреварот успеавме само да го ублажиме поразот кога на десетина минути до крајот гол постигна Бехар Фета. Следниот натпревар Македониај го игра во сабота и тоа против фаворитот во групата Франција.