Дома Видео Комичниот автогол на „Паркот на Принцовите“ (ВИДЕО)

Комичниот автогол на „Паркот на Принцовите“ (ВИДЕО)

ПСЖ вчера на домашен терен против Сент Етјен во меч од четвртфиналето од францускиот Лига куп победи со 6:1.

Светците поведоа во втората минута кога Икарди погоди за 1:0. Вториот гол го видовме во 39. минута, а овој пат во листа на стрелците се запиша Нејмар.

Во 44 минута се случи еден комичен момент кога Мулин несреќно ја погоди сопствената мрежа..

Топката се одби од двајца играчи на гостите која удри во статива за на крај да го погоди голманот Мулин и да заврши во мрежата.

На овој натпревар можеше да видиме и спектакуларен гол на Мбапе, меѓутоа Французинот немаше среќа, неговата шанса погледнете ја – тука.