Дома Фудбал Останато Кикс кој Бенфика може да го плати со титула: Голманот ја остави топката, а таа заврши во мрежата (ВИДЕО)

Неверојатен пропуст на голманот на Бенфика, Влаходимос.

Грешката која ја направи голманот на Бенфика, Одисеас Влаходимос Бенфика може да ја плати со титула на крајот од сезоната со оглед на тоа што водат жестока трка со Порто.

Поради неговиот кикс во 68-та минута, Белененсес намали на 2:1, а потоа гостите две минути подоцна и изедначија на 2:2, резултат кој на крајот како конечен.

Влаходимос при еден центаршут кој не изгледаше опасно погрешно го процени летот на топката и место да ја фати, тој ги рашири рацете и чекаше да излезе надвор, но место тоа таа заврши во неговата мрежа.

Бенфика сега има ист број на бодови како и Порто (70).