Дома Фудбал Италија Какво изненадување: Наполи елиминиран од Аталанта во Купот на Италија (ВИДЕО)

Какво изненадување: Наполи елиминиран од Аталанта во Купот на Италија (ВИДЕО)

Екипата на Аталанта на изненадување на многумина, го елиминираше Наполи во рамки на четвртфиналето од Купот на Италија.

На гости, Аталанта славеше со 1:2. Резултатот го отвори Кастање во второто полувреме, конректно 50. минута, а двојна предност на гостите им донесе Гомез во 81. минута.

Единствениот погодок за светло сините го постигна Мертенс во 84. минута, и иако имаше време за реми и продолжување на мечот во следна фаза, Наполитанците не успеаа да дојдат до вториот погодок.