Дома Фудбал Останато Кавани вчера беше толку лут од судиската одлука што се обиде да влезе во ВАР собата! (ВИДЕО)

ПСЖ во вчерашниот натпревар од француското првенство со 4:1 славеше против Рен.

Три погодоци гигантот од Париз постигна во второто полувреме, после првите 45 минути резултатот беше 1:1. Една ситуација посебно ги налути домашните фудбалери.

Тило Керер од ПСЖ беше жртва на жесток старт од страна на Мбаје Нијанг и имаше среќа што не помина со сериозна повреда. Оваа ситуација главниот судија ја проверуваше со ВАР системот, но и покрај тоа процени дека за овој прекршок не треба да го исклучи Нијанг.

Ситуацијата се случи пред крајот на првото полувреме, а за време паузата Кавани беше толку лут што се обиде да влезе во ВАР собата за да добие објаснување како противничкиот фудбалер помина без црвен картон.