Дома Фудбал Англија Евертон продолжува да решета, Вест Хем стигна до трите бода (ВИДЕО)

Евертон продолжува да решета, Вест Хем стигна до трите бода (ВИДЕО)

Во рамки на 27. коло во Премиер лигата, Евертон славеше против Кристал Палас на домашен терен.

Екипата од Ливерпил славеше со 3:1, а сите погодоци беа постигнати во второто полувреме.

Имено, резултатот го отвори Сигурдсон во 46. минута, односно веднаш на стартот на вториот дел. По само 4 минути, Ниасе зголеми на 2:0, а последниот погодок за Евертон го постигна Дејвис во 75. минута. Почесниот погодок за Кристал Палас го постигна Миливојевиќ во 83. минута.

Свонси славеше над Барнли со 1:0, а единствениот погодок на мечот го постигна Ки Сон Јунг во 81. минута.

Вест Хем очекувано славеше над екипата на Вотфорд со 2:0. Најпрво прецизен беше Чичарито во 38. минута, а конечниот резултат го постави Арнаутовиќ во 78. минута.

Стоук и Брингтон ремизираа 1:1. Брингтон прв стигна до водство благодарение на погодокот на Изкеирдо во 32. минута, а изедначувачкиот погодок за домашните го постигна Шакири во 68. минута.