Дома Фудбал Останато Драма во Бразил: Поради милиметарски офсајд во 97. минута останаа без трофеј 🎥

Драма во Бразил: Поради милиметарски офсајд во 97. минута останаа без трофеј 🎥

Тимот на Интернационал повеќе од четири децении чека на шампионска титула, а во еден момент помислија дека е ставен крај на таа лоша традиција.

Во дуелот со Коринтијас тие постигнаа гол за 1:0 во 97. минута од натпреварот и тоа им го носеше првото место во Бразил.

Сепак, нивната радост кратко траеше затоа што голот после прегледувањето на ВАР бепе поништен поради милиметарски офсајд.

Тоа беше втор погодок на Интернационал кој не беше признат на овој дуел.

Натпреварот на крај заврши 0:0 и тоа беше идален резултат за Фламенго кој и покрај поразот од Сао Паоло стигна до шампионскиот трофеј.