Дома Македонски спорт Мак фудбал ВМФЛ – Исток: Саса киксираше, Победа и Слога Виница нови лидери

ВМФЛ – Исток: Саса киксираше, Победа и Слога Виница нови лидери

Победа и Слога Виница се нови лидери во Втората лига – Исток.

Со победи во осмото коло го искористија киксот на Каменица Саса која беше поразена од Братство 07 со 2:1. До победата тимот на Братство дојде со голот во 88. минута на Самир Каршишиќ.

Победа успеа минимално да слави против Детони јуниор. Решавачкиот гол на натпреварот беше дело на Дарко Анѓелески во 63. минута.

Слога Виница со 2:1 го доби Кожув. Набризна домаќините во 4. и 7. минуте преку Иван Митров и автоголот на Кратов дојдоа до 2:0. Петров го ублажи поразот за гостите.

Кит-Го дојде до убелдива победа од 0:3 кај Осогово во Кочани. За Кит-Го два гола постигна Зоран Андов, а еден беше автогол на Спировски.