Дома Фудбал Англија Видео: Челзи со пресврт и судиски поклон до големи три бода

Фудбалерите на Челзи потешко од очекувањата успеаа да го победат Кардиф на гостувањето со 1:2, во натпревар кој го одбележаа контроверзни судиски одлуки.

Во првото полувреме мрежите мируваа, а на самиот старт на вториот дел Камараза постигна фантастичен погодок за големо славје на домаќините.

Челзи на крајот успеа да направи пресврт, но со многу среќа и контроверзни судиски одлуки. Најпрвин не беше досуден чист пенал за домаќините, а потоа „сините“ израмнија со голот на Азпиликуета, иако капитенот на „сините“ беше неколку метри во офсајд кога топката беше упатена кон него.

Во 90-та минута гостите дојдоа до комплетен пресврт и три бода, откако Луфтус Чик погоди за 1:2.