Дома Фудбал Англија Видео: „Нула“ на Ливерпул и Стоук – Салах ја пропушти шансата на натпреварот

Борбата за Лигата на шампионите ќе биде интересна до самиот крај!

Фудбалерите на Ливерпул не успее да го победат Стоук и денес на „Енфилд“ ремизираа 0:0.

Јирген Клоп изненади со формацијата и изборот на играчи, на теренот испрати прилично силен тим иако се очекуваше да калкулира.

Германецот се одлучи да игра во формација 3-4-3. Веќе во петата минута Салах имаше 100% прилика, но шутираше покрај голот. Оваа прилика која ги збуни и мобилните апликациите можете да ја погледнете ТУКА.

Ливерпул доминираше и создаваше шанси, но сепак играше со „намален гас“ бидејќи за четири дена ги очекува реваншот од Лигата на шампионите во Рим против Барселона.

Дани Ингс постигна погодок во финишот од првото полувреме, но тој беше поништен поради офсајд.

Во финишот од натпреварот Ливерпул беше и жестоко оштетен бидејќи Питерс играше со рака во сопствениот шенснаесетник, но судијата Маринер покажа само корнер. Веќе во следната минута на спротивната стрна Шоукрос пропушти голема шанса од непосредна близина, но од тешка позиција шутираше покрај голот.