Дома Топ вести ВИДЕО: Го нема Роналдо, ги нема головите – Алавес го сруши „кралот“ во 95-та минута!

Реал Мадрид е во криза и тоа им е јасно на сите.

„Кралевите“ и понатаму се на врвото, но далеку од тоа дека навивачите на овој клуб немаат за што да бидат загрижен – Реал четири натпревари е без постигнат гол!

Реал беше неефикасен против Севилја во поразот од 3:0, па потоа со Атлетико одиграа 0:0, загубиија во Москва од ЦСКА 1:0, денес ги победи Алавес исто така 1:0.

Гигантот од Мадрид имаше игра, создаваа шанси, но недостасуваше најважното – реалиацијата.

Шокатниот гол за Алавес стигна во 95-тата минута кога Гарсија ја затресе мрежата на Куртоа.

После ова дефинитивно Лопетеги не е сигурен на клупата.