Дома Фудбал Вакво нешто на Барселона не и се случило шест години!

Вакво нешто на Барселона не и се случило шест години!

barcelona

Барселона денес одигра лош натпревар и не успеа да го „скрши мразот“ на Гетафе кој извлече 0:0.

Токму првото полувреме во овој натпревар беше најлошото на Барселона во последните шест години

Одиме јако! Не чека ЛУД викенд! ↓↓↓

Имено, Меси и друштвото во првите 45 минути не успеаа да упатат ниту еден удар во рамките на гостинскиот гол.

Последен клуб кој успеал да ја задржи Барселона без удар во рамките на голот во првото полувреме е Реал Мадрид и тоа се случи во 2012 година.

Против Гетафе првиот удар кон рамките од голот Барселона го упати на стартот на вториот дел.

Да потсетиме со ова реми, Атлетико после натпреварите од 23 коло ќе остане на седум бода од Каталонците што им дава мала надеж за жестока борба за титулата.