Дома Фудбал Репрезентации Босанците изгубија од Луксембург, па селекторот се пожали на проблем каков што имаме и ние

Фудбалската репрезентација на Босна вчера доживеа непријатен пораз од Луксембург на домашен терен со 0:2 и така драстично си ги намали шансите за пласман на Европското првенство 2024 година.

По натпреварот селекторот на БиХ,Фарук Хаџибегиќ беше расположен за шега, но и се пожали за проблем каков што имаме и ние во нашата репрезентација.

Како и нашите репрезентативци, така и во репрезентацијата на Босна фудбалерите немаат или имаат многу мала минутажа.

„Гледате дека создаваме многу шанси, но видовте и какви голови примаме. На сето тоа со Луксембург промашивме и пенал, ако постигневме гол се ќе беше поинаку.

Но, дали иамме играч кој игра 90 минути во својот клуб, тоа е само Џеко. Тој ритам за нас е проблем и секогаш го зборувам. Ако сакаме да напредуваме, мораме да бидеме логични во комплетната анализа. Формула 1 јас не можам да ја освојам со Спачек“, изјави Хаџибегиќ.