Дома Фудбал Англија Асистенција на Де Брујн, „бомба“ на Агуеро, Сити има резултат за полуфинале! (ВИДЕО)

Во англиското дерби Манчестер Сити стигнува до резултат кој го води во полуфиналето.

Вечерашното дерби ни донесе навистина луди први дваесетина минути од натпреварот.

Стерлинг ги доведе „граѓаните“ во водство уште во четвртата минута потоа Сон постигна два гола во седмата и 10-тата за целосен пресврт. Само една минута подоцна

Силва изедначи на 2:2, а Стерлинг десетина минути подоцна со својот втор гол погоди за пресврт на Сити. 3:2 беше резултат кој му одговараше на Тотенхем, но Серхио Агуеро во 59-тата минута погоди и сега „граѓаните“ имаат резултат за полуфинале.