Дома Фудбал Англија Арсенал и четврт натпревар во низа во Премиер лигата одигра нерешено

Арсенал и четврт натпревар во низа во Премиер лигата одигра нерешено

Aрсенал на последните четири лигашки натпревари одигра исто толку нерешени натпревари.

Фудбалерите на Арсенал во рамките од 25. коло во Премиер лигата одиграа 0:0 и така го запишаа четвротто реми во низа.

Двете екипи имаа по неколку добри прилики да ја затресат мрежата, но гол не видовме.

Во последните 15-тина минути ги видовме најголемите прилики. Прво Обамејанг шутираше покрај стативата во 76. Минута, а три минути подоцна Џеј Родригез ја погоди пречката.

После ова реми позициите на Арсенал и Барнли на табелата останаа непроменети. И понатаму се на средината на табелата со по 31 бод.