Дома Фудбал Англија Арсенал ги понижи МЛС ѕвездите, гол постигна и Хаверц 🎥

Арсенал ги понижи МЛС ѕвездите, гол постигна и Хаверц 🎥

Aрсенал на стартот на американска турнеа дебтириаше со убедлива победa против избраната селекција од МЛС лигата.

Каи Хаверц откако добиваше критики (ТУКА), сега постигна гол. Мечот се играше во Вашинтон и ова е најубедлива победа на еден странски тим против саелекцијата од американската лига, мечот е традициционален и се игра скоро три децении, ривалите се менуваат.

Американците на чија клупа беше Вејн Руни беа во подредена положба во целиот натпревар, а сите пет удари на Арсенал во рамките од голот завршија во мрежата.

Жесус го отвори резултатот по пет минути, Тросар до крајот на полувремето ја зголеми предноста. Потоа Жоржињо во вториот дел погоди од пенал за 3:0, Мартинели се погрижи за четврти гол, за конечните 5:0 да ги постави Хаверц.