Дома Македонски спорт Ангеловски дебитираше со пораз, дебито му го расипа македонски фудбалер!

Ангеловски дебитираше со пораз, дебито му го расипа македонски фудбалер!

Вчера на клупата на Горица дебитираше поранешниот македонски селектор Игор Ангеловски, а дебито му го расипа македонскиот интернационалец Агон Елези.

Вараждин ја победи Горица со 2:1 и двата гола беа дело токму на Елези. Елези прво го отвори резултатото во 10. минута, а потоа зголеми на 2:0. Стрелец на утешниот гол за Горица беше Јуриќ во второто полувреме.

За тимот на Горица ова беше четврти пораз и се наоѓа на претпоследното место на табелата заедно со Ријека. Вараждин од друга страна има добар старт и се наоѓа на третата позиција.