Дома Македонски спорт Џудистката Реџепи поразена во првата рунда, го заврши настапот на ОИ

Џудистката Реџепи поразена во првата рунда, го заврши настапот на ОИ

Македонската џудистка, Арбреша Реџепи по само една рунда го заврши настапот на Олимписките игри во Токио.

Таа рано утрово по македонско време загуби со ипон од претставничката на Велика Британија, Жил Челзи, во категоријата до 52 килограми.

Вчера Борјан Бранковски заврши на 21. место во квалификациите во стрелаштво во дисциплината 10 метри воздушен пиштол со нов национален рекорд, а пливачот Филип Деркоски беше последен во квалификациите на трката на 400 метри слободно.

Реџепи е единствената наша спортистка во вториот ден на Олимписките игри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Влатко Костов е нов тренер на Тиквеш

Откако Тиквеш спогодбено го раскина договорот со Пане Блажевски денес за нов шеф на стручн…