Дома Трансфер зона Џо Харт има нов клуб!

Џо Харт има нов клуб!

Поранешниот репрезентативец на Англија, Џо Харт ќе биде новиот голман на шкотскиот гигант Селтик.

34-годишнит голман си заминува од Тотенхем каде што беше резерва, а клубот од Лондон постигна договор за негов трансфер во Селтик.

Харт ги договори личните услови и во текот на денешниот или најдоцна ќе биде претставен. Во овој момент нема информации за финансиските детали од зделката.

Претходно во кариерата Харт настапуваше за Барнли, Торино, Манчестер Сити…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…