Дома Фудбал Англија Џон Тери вчера се појави на гостинската трибина на „Енфилд“

Џон Тери вчера се појави на гостинската трибина на „Енфилд“


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Легендарниот фудбалер на Челзи, Џон Тери се појави на трибините на „Енфилд“ каде што го гледаше дербито против Ливерпул (0-0).

Тери по натпреварот објави видео од трибините и испрати кратка порака.

„Челзи на госи. Каков ден и одлично искуство да се биде на гостинската трибина со нашите навивачи“, напиша Тери.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фирмињо блиску до нов договор со Ливерпул

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Напаѓачот на Ливерпул, Роберто Фирмињо е бли…