Дома Трансфер зона Џеси Лингард од се сели во клуб во кој ќе се бори за опстанок?

Џеси Лингард од се сели во клуб во кој ќе се бори за опстанок?

Aко може да се верува на највите од Англија Џеси Лингард во остатоткот од сезоната нема да го носи дресот на Манчестер Јунајтед.

Голем интерес за англискиот офанзивец покажаа Шефилд и Ница, а изгледа дека самиот Лингард ја избрал следната дестинација.

Французите го контактирале агентот на Лингард, но изгледа на него му се останува на Островот.

„Телеграф“ тврди дека Лингард во наредните шест месеци ќе игра на позајмица во Шефилд.

Лингард од август одигра само три натпревари во дресот на „црвените ѓаволи“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Покрај Халанд, Сити сака уште една ѕвезда на Бортмунд

Манчестер Сити на лето сака да донесе две ѕвезди на Борусија Дортмунд, пренесуваат англиск…