Дома Македонски спорт Џани може уште во јануари да се врати во Европа и тоа во – Серија А!

Џани може уште во јануари да се врати во Европа и тоа во – Серија А!

Македонскиот фудбалер Езгјан Алиоски би можел да се врати во Серија А веќе следниот месец откако за него според италијанските медиуми интерес  покажале клубови од најсилното италијанско првенство.

Најавите се дека Алиоски би можел да се пресели во редовите на Верона. На почетокот наа сезона Џани изненади кога после Лидс се одлучи за трансфер во Саудиска Арабија во редовите на Ал Ахли иако за него беа заинтересирани повеќе европски екипи.

Во кариерата Алиоски претходно го носеше дресот на Лугано, Шафхаузен, а беше дел и од младинскиот тим на Јанг Бојс.

Фото: ФФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Тен Хаг: Потребни ни се нови играчи, на полувремето сакав да го заменам цел тим

Maнчестер Јунајтед вчера доживеа вистински дебакл на гостувањето кај Брентфорд. Избраницит…