Дома Македонски спорт Џани веќе почна да се простува од Лидс: Овој клуб го промени мојот живот

Џани веќе почна да се простува од Лидс: Овој клуб го промени мојот живот

Договор помеѓу Лидс и Алиоски за продолжување на соработката дефинитивно нема, па така за македонскиот репрезентативец остануваат уште три настапи за премиерлигашот во трите последни кола.

Според најавите досега во медиумите Галатасарај е тимот кој најмногу се поврзува со името на Алиоски.

Во кратка изјава за медиумите Алиоски истакна дека секогаш ќе му биде благодарен на Лидс затоа што како што тој вели овој клуб го променил неговиот живот.

„Лидс го промени мојот живот како фудбалер, но исто така и како личност, ова секогаш го зборувам“, изјави Алисоки.

За Лидс Алиоски игра од 2017 година кога во Англија пристигна од редовите на Лугано, претходно го носеше дресот на Шафхаузен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…