Дома Видео Џамбо Милиќ повторно меѓу стативите 🎥

Џамбо Милиќ повторно меѓу стативите 🎥

Поранешниот голман на Вардар, Страхиња Милиќ, повторно застана меѓу стативите после две години.

Популарниот Џамбо со Вардар беше европски првак во 2017. година. Тој сега е член на Партизан и бранеше во полуфиналето на купот против Динамо Врање.

Милиќ кон крајот на првото полувреме влезе во игра и својата работа ја заврши одлично со оглед на долгата пауза и вишокот килограми.

Партизан на крајот загуби со 26:22, Милиќ имаше шест одбрани и уште еднаш ги покажа своите голмански способности.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Чудниот гол со кој Марсеј го победи Лориент 🎥

Марсеј во саботата против Лориент победи со 0:1 и така остана во врвот на табелата во Лига…