Дома Трансфер зона Џака може да направи трансфер во Серија А

Џака може да направи трансфер во Серија А

Гранит Џака би можел да ги засили редовите на Рома.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Жозе Мурињо побарал доведување на Џака и за неговите услуги наводно бара сума од 25 милиони евра.

Според информациите Рома понудила 14 милиони евра со бонуси и наскоро се очекува работите да бидат појасни.

Се шпекулира дека Швајцарецот ги договорил личните услови и дека преговорите напредуваат.

Во Арсенал Џака пристигна во 2016 година, а често пати беше на мета на навреди на навивачите на Арсенал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ленгле се сели во Серија А

Рома е силно заинтересирана за дефанзивецот на Барселона, Клемен Ленгле, пренесува каталон…