Дома Фудбал Репрезентации Ќе реагира ли ФИФА? – Австралија со ДРОН го шпиунираше Хондурас!? (Видео)

Ќе реагира ли ФИФА? – Австралија со ДРОН го шпиунираше Хондурас!? (Видео)

0

За Мундијалот во Русија останаа слободни уште три места, а набрзо ќе ги дознаеме и репрезентациите на кои ќе им припаднат истите.

Во бражот останаа реванш натпреварите помеѓу Ирска – Данска, Перу – Нов Зеланд и Австралија – Хондурас. Токму натпреварот кој ќе се одигра во Сиднеј привлече големо внимание.

Имено, Хондурас на својата официјална страница објави видео и ги обвини Австралијанците дека ги шпиунирале во текот на тренингот на видеото јасно се гледа дронот кој беше присутен во текот на целиот тренинг на Хондурас.

Луѓето од сојузот на Австралија сеуште не се огласија.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Репрезентации

Проверете

Уште една клупа останува празна: Нова оставка и покрај пласман на Мундијалот во Русија

Славољуб Муслин, како што е познато, не е единствениот кој успеа да се пласира на СП во Ру…