Дома Трансфер зона Ќе има промени во Јувентус: Отпишани петмина!

Ќе има промени во Јувентус: Отпишани петмина!

Eкипата на Јувентус денес се наоѓа во центарот на вниманието на италијанската јавност откако вчера испадна од Лигата на шампионите.

„Старата дама“ уште во осминафиналето се прости од Лигата на шампионите откако од нив подобар беше Лион. После натпреварот жестоки критики доби тренеrot Mаурицио Сари кој веројатно ќе добие отказ.

Денес медиумите на Апенините пишуваат дека ЈУвентус веќе го контактирал Маурисио Покетино и тој засега е фаворит.

„Калчомеркато“ објави дека Јувентус покрај веројатната промена на клупата ќе ги продаде уште Даниеле Ругани, Бернардески, Игуаин, Кедира и Де Шиљо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Дефанзивецот на Јувентус се сели во Премиер лигата

Дури и пред доаѓањето на Де Лихт, Ругани немаше преголема минутажа, но минатата сезон…