Дома Фудбал Англија Ќе беше скандалозно да не беше така: Погодувате кој е голот на месецот во Премиер лигата? (ВИДЕО)

Ќе беше скандалозно да не беше така: Погодувате кој е голот на месецот во Премиер лигата? (ВИДЕО)

0

Немаше никакви дилеми!

Во месец декември видовме едно од поголемите изненадувања во Премиер лигата. Кристал Палас го совлада Манчестер Сити со 3:2.

Еден од трите погодоци беше спектакуларен, оној на Андрос Таусенд.

Таусенд испрати волеј од околу 20 метри и Едерсон немаше никакви шанси.

Неговиот месец е избран за најдобар погодок во месец декември.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Во финалето на Африканскиот куп на Нации во првата минута се постигна гол каков што ретко се гледа (ВИДЕО)

Чудно започна финалето во Африканскиот куп на Нации. Алжир против Сенегал поведе уше во пр…